درباره خواب کودکان، نکات مفید

خواب، یکی از مواردی که کودک را به آرامش می رساند و تاثیر زیادی روی رشد و سلامتی کودک شما دارد. شما باید تا جایی که می توانید شرایط خواب راحت را برای کودک خود ایجاد کنید.

حتما کودک خود را روی یک تشک نرم بخوابانید و همیشه قبل از خواب یک لباس راحت و مناسب خواب به او بپوشانید. اگر کودک شما جزو کودکانی است که در حین خواب زیاد غلت می خورد بهتر است یک بالشت یا یک پتو پشت کودک خود قرار دهید تا او از روی تخت یا تشک به روی زمین نیافتد.

فوت و فن خواب کودک خود را پیدا کنید و آن را به کار بگیرید. مثلا اگر کودک شما با پستانک یا شیشه شیر می خوابد به او پستانک بدهید. یا اینکه ممکن است کودک شما با صدای موسیقی به خواب رود و یا در سکوت کامل. شما باید همیشه او را با عادات و فوت و فن خاص خود بخوابانید تا در کمال آرامش بخواب رود.

اگر هنوز کودک شما پوشک می شود از پوشک های ویژه شب استفاده کنید. تا لایه های محافظ اضافی داشته باشد و کودک شما در حین خواب به دلیل رطوبت بیدار نشود و به راحتی به خواب رود.

سعی کنید او را با لباس خواب پوشاندن و شعر و قصه خواندن آماده خوابیدن کنید و با این کار اعلام کنید که زمان خوابیدن او فرا رسیده است.

کودک شما ممکن است تا پایان چهار ماهگی نیمه شب بیدار شود و شیر بخورد ، یا این که گریه کند. شما سعی کنید برنامه شیر خوردن کودک را طوری تنظیم کنید که شب ها قبل از خواب یک وعده کامل شیر خورده باشد. تا هم او راحت تر بخوابد و هم لحظه به لحظه شما را بیدار نکند و باعث به هم خوردن خواب شما شود. البته بیدار شدن نیمه شب کودک در این سن ، طبیعی است.

اگر کودک شما شبی دیر خوابید او را صبح زود بیدار نکنید و اجازه دهید ساعات خواب او کامل شود تا نصف و نیمه و بی حوصله از خواب بیدار نشود.

کودکان تا چهار ماهگی شب ها کم می خوابند و زیاد بیدار می شوند. شما باید زمانی که او بیدار می شود از همسر خود برای نگه داری از او کمک بگیرید. تا خدایی نکرده خواب آلودگی شما باعث نشود که هشیاری خود را از دست بدهید و نتوانید از عهده نگه داری کودک بر آیید.

منبع : niniha

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 1 =

در خبرنامه مقالات ما عضو شوید

مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید