تلویزیون دیدن کودکان، خطرات مشاهده زیاد

خبرگزاری فارس: تحقیقات جدید نشان می دهد که مشاهده زیاد تلویزیون تاثیر منفی بر رژیم غذایی کودکان گذاشته و باعث سوء تغذیه در آنها می شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس به نقل از خبرگزاری خاورمیانه، این تحقیقات هشدار داد کودکانی درمشاهده تلویزیون زیاده روی می کنند،- درمقایسه با کودکانی که ساعات مشاهده تلویزیون خود را تنظیم می کنند- از سوء تغذیه و سطح نامطلوب رژیم غذایی به طرز قابل ملاحظه ای رنج می برند.

پژوهشگران آمریکایی هشدار دادند شدت تاثیر منفی اینگونه عادت ها در صورت همراه شدن با عوامل دیگری نظیر نبود نظارت والدین بر کودکان درباره محتوای برنامه ها و نوع مواد غذایی مصرفی آنها جلوی تلویزیون و بدرفتاری خانواده با کودکان افزایش می یابد.

این تحقیقات نشان داد هراندازه میانگین ساعات مشاهده کودکان افزایش یابد به همان اندازه از میانگین روزانه مصرف میوه ها و سبزیهای از سوی کودکان کاسته شده و استقبال از خوردن شیرینجات، شکلات و نوشابه های گازدار به همراه فست فودها افزایش می یابد.

این تحقیقات از نزدیک به ۱۲ هزار و ۶۰۰ کودک پنج تا ۱۲ ساله انجام شده است و آنها از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۰ میلادی زیر نظر پژوهشگران قرار داشته اند.

این تحقیقات نشان داد: کودکانی که بیشتر از زمان مجاز به مشاهده تلویزیون عادت داشتند، بالاترین میزان مصرف شیرینی جات و فست فودها را داشته و از وعده غذایی مهم صبحانه غافل بودند.

منبع : niniha

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − هشت =

در خبرنامه مقالات ما عضو شوید

مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید