کتاب مناسب برای کودکان، چی مناسبه؟

ایزی و راسو
نویسنده: ماری لوئز فیتر پاتریک
مترجم: نسرین وکیلی
تعداد صفحه: ۱۶
قیمت: ۴۵۰۰ تومان(چاپ سال ۸۸)
ناشر:‏‫‏‫ مبتکران
مناسب برای کودک‬‬‬‬‬‬‬(۷ تا ۹ سال)

ایزی و راسو

    
درباره کتاب
در پژوهشنامه ادبیات کودک و نوجوان درباره این کتاب نوشته شده است: ترس از ناشناخته‌های دنیای اطراف، یکی از دغدغه‌های بیشتر کودکان و پدر و مادرهایشان است. ترس از تاریکی، حشرات یاٰ به طور کلی، روبه رو شدن با چیزهای تازه. در این شرایط حضور یک نفر در کنار کودک می‌تواند به او دلگرمی بدهد و اندکی از ترس‌هایش کم کند. این شخص دوم می‌تواند یک موجود خیالی یا یک عروسک به اسم راسو باشد که کودک را از تنهایی بیرون بیاورد.
ایزی دختر کوچولویی است که ترس‌های زیادی در زندگی‌اش دارد: ترس از تاریکی، از سایه، از عنکبوت، از اشتباه کردن، گم شدن و روی صحنه رفتن در نمایش‌های مدرسه. اما تا وقتی راسو در کنار او باشد، این ترس‌ها برایش معنایی ندارند، چون راسو از هیچ کدام این‌ها نمی‌ترسد و حس حضور راسو در کنارش به او اجازه می‌دهد ترس‌ها را کنار بگذارد و تجربه کند. ایزی به راسو شخصیت می‌دهد و کارهایی را که برایش ترسناک است، به عنوان راسو، به راحتی انجام می‌دهد. اما روزی راسو گم می‌شود و حالا ایزی باید به تنهایی با دنیای اطراف روبه رو بشود و دنبال راسو بگردد.
تصویرگر این کتاب، که نویسنده آن هم هست، این ترس و دوستی صادقانه ایزی و عروسکش را به زیبایی به تصویر کشیده است و با استفاده درست از رنگ‌ها، در قسمت‌های مختلف، زیبایی و ترسناکی دنیا را از چشم ایزی به نمایش گذاشته است. می‌توان کتاب را به همه کودکانی هدیه کرد که فکر می‌کنند: زندگی خوب است، اما ترسناک هم هست. این کتاب و تصاویرش می‌توانند برای کودکان سه تا هفت سال جذاب باشد.

نی‌نی‌بان در مجموعه مطالبی با عنوان «معرفی کتاب»، کتاب‌های مناسب کودکان را در رده‌های سنی مختلف به پدر و مادرها معرفی می‌کند تا آنها بتوانند بهترین انتخاب را برای فرزندانشان داشته باشند.

منبع : niniha

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × سه =

در خبرنامه مقالات ما عضو شوید

مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید