چگونگی کنترل کودکان در مهمانی

فرزندم در جشن تولد ،به میهمانی ،وحشتناکی تبدیل می شود .او به طور غیر عادی بیش فعال میشود و به گونه ای رفتار می کندکه در خانه هیچ گاه آنطور نیست .

فکر کنید
بچه ها معمولا در میهمانی ها به سه دلیل بد رفتاری می کنند :

۱.تحت تاثیر هیجان ناشی از شرایط قرار می گیرند .

۲. وقتی میبینند که به کودکی که به جشن تولدش دعوت شده بیش از حد توجه می شود ،حسادت می کنند .

۳. والدین کودکی که جشن تولدش برپا شده ،کنترلی بر میهمانی ندارند و همه ی بچه ها بد رفتار می شوند . دقت کنید و ببینید دلیل رفتار فرزندتان چیست و واکنش خود را مطالبق آنچه کشف کرده اید ،انتخاب کنید .

راه حل ها
اگر فرزندتان تحت تاثیر هیجان مهمانی است،اورا به اتاقی خلوت ببرید . یک دقیقه صبر کنید تا از نظر حسی خود را از جو نا آرام مهمانی جدا کند .به طور مشخث ،در مورد رفتارهایی که دوست ندارید از او سر بزند ،صحبت کنید و توضیح دهید واز او بخواهید رفتارهای مورد نظرتان را داشته باشد .

فرزندتان ممکن است به کودکی که تولدش جشن گرفته شده و توجه زیادی دریافت می کند حسادت کند . او سعی می کند با رفتارش توجه دیگران را به خود جلب کند . در این شرایط ،به فرزندتان توجه نشان دهید . بگذارید روی پایتان بنشیند و یا یک نوشیدنی به او بدهید .

کاری به او محول کنید تا او احساس کند مهم است ،مثلا دادن هدیه ها به کودکی که جشن تولدش برپا شده است .جمع آوری کاغذ ها و و ربان های رنگی دور بسته ها و یا دادن بشقاب های کیک به افراد . جشن تولد گذشته یا جشن تولد آتی اش را به او یاد آوری کنید ,همان روزی که او خودش شخص مهم جشن بوده است .

اگر والدین میزبان ،کنترلی بر میزبان ندارند ،فرزند شما تنها کودکی نخواهد بود که بد رفتاری می کند . اگر سعی کنید اوضاع را درست کنید ،ممکن است توسط صاحب خانه ،کاری گستاخانه تلقی شود.

سعی کنید فرزندتان را تحت کنترل در آورید و یا گروهی از بچه ها را با بازی و یا فعالیتی خاص سرگرم کنید .اگر شرایط مورد قبول شما نیست ،از اتاق بیرون بروید ،کمی قدم بزنید ،و به خود بگویید «اینجا خانه ی من نیست و این مهمانی مهمانی من نیست.»

برگرفته از کتاب راهنمای کامل تربیت کود نوشته الیزابت پنتلی مترجم :اکرم قیطاسی

منبع : niniha

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 5 =

در خبرنامه مقالات ما عضو شوید

مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید