نحوه مراقبت از کودک، راهکاری برای خستگی

نیازهای کودک می تواند احساس خستگی، دست پاچگی و فکر کار و فعالیت مداوم را به ارمغان بیاورد. و وقتی در مورد ورزش فکر می کنید، برایتان غیر قابل تصور است که زمانی غیر از کار روزانه برای ورزش در نظر بگیرید. در اینجا چند پیشنهاد برای حرکت در مسیر درست داده می شود:

 

۱ــ با کودکتان بازی کنید. در طول روز برای گردش با کودک بیرون روید. از پله ها چندین بار بالا و پایین روید. کودک سالم، جست و خیز و پریدن در تفریحگاه ها را دوست دارد. بچه را همراه خود به بیرون برده و پیاده روی کنید. در اطراف با کودک بازیهای مهیج مثل قایم موشک بازی کنید.

 

۲ــ فرصت را غنیمت شمارید. آیا احساس می کنید با بچه ها سر شما برای همیشه شلوغ شده است؟ بعد از ۵ سال بچه را به کودکستان می فرستید تا با ۲ یا تعداد بیشتری بچه همراه شود، آیا از این به بعد هم مشغول خواهید بود! البته وقت بیشتری خواهید داشت به علاوه اینکه عادت غیر قابل تصور ورزش کردن را بدست آورده اید.

 

۳ــ یک دوست را در زندگی تان وارد کنید. اگر با دوستتان قرار نهار خوردن دارید، اصرار بورزید بعد از غذا با همدیگر پیاده روی کنید. راه های همراه شدن با دیگران را بیابید. هفتگی والدین همدیگر و همچنین بچه ها را ببینید تا این روابط استحکام یابد، زمانی که دوستتان ۲۰ دقیقه ورزش می کند در آن موقع از بچه ها مراقبت کنید همین طور برعکس.

 

۴ــ برای کم کردن وزن برنامه ریزی کنید. زمان های ورزش هفتگی تان را در تقویم خود فهرست کنید. یک روز در زمانهای خواب کودکتان با موسیقی ورزش کنید، یک روز با کودکتان بعد از نهار ۴۵ دقیقه پیاده روی کنید. در تقویم یادداشت کرده و آن را در جایی که در معرض دیدتان است، بچسبانید. نکات مضر برای سلامتی تان را فراموش نکنید.

 

۵ــ اهداف کوچک را در کنار هم قرار دهید و به آنها برسید. اگر فکر یافتن ۴۵ دقیقه زمان، خارج از کار روزانه، شما را ناامید می کند با صرف ۱۰ دقیقه ورزش در روز و ۵ روز در هفته آغاز کنید. یک مرتبه بنا را بر این بگذارید که کارهای روزانه شما ۲۰ دقیقه یا حتی ۱۰ دقیقه در روز افزایش یافته است. حال این زمان اضافی را برای ورزش کردن استفاده کنید. اگر کودکتان رشد خوبی در کودکی داشته باشد، شوهر شما بایستی به این مادر سالم هدیه دهد. اگر شما ورزش کنید بچه هاتان در آینده ورزش خواهند کرد. اگر شما از آنها می خواهید در آینده سالم باشند، بایستی امروز خودتان ورزش کنید و بطور عملی نشان دهید.

منبع : niniha

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × یک =

در خبرنامه مقالات ما عضو شوید

مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید