نحوه صدا زدن کودک

همیشه باید فرزندم را چندین بار صدا بزنم . انگار پنبه در گوش هایش گذاشته است .

راه حل

۱-  کودک از طریق تجربه می آموزد . وقتی بارها صدایش می کنید و او تا زمانی که دلش نخواهد پاسخ مناسبی نمیدهد در واقع به او می آموزید که به شما بی توجهی کند .در چنین وضعیتی مطابق مراحل زیر عمل کنید :ببینید کجاست . به صورتی که در دایره ی دیدتان باشد یک بار اورا صدا بزنید ۳ دقیقه صبر کنید بعد به طرفش بروید دستش را بگیریدو بگویید :وقتی صدایت می کنم توقع دارم بیایی .بعد اورا بطرف محلی که مورد نظرتان بود هدایت کنید واگر این کار رایکی –دوبار در برابر دوستانش انجام دهید تضمین می کنم که روش خودرا تغییر خواهد داد .

 

۲-  توجه کنید که بزرگترهای خانواده چطور همدیگر را صدا میزنند وقتی کسی آنها را فرامی خواند چگونه پاسخ میدهد .آیا کسی از اتاقی که در آن طرف خانه فریاد میزند ؟آیا شخصی که صدایش کرده اند به آرامی می گوید یک دقیقه صبر کن و سپس چند بار به او یادآوری کنند تا پاسخ بدهد ؟این رفتارها الگوهایی برای فرزند شماست .روش پاسخگویی خودرا عوض کنید .خواهید دید که فرزندانتان نیز تغییر می کنند .بچه ها از محیط زندگی خود درس می گیرند .

 

۳-  انتقال از فعالیتی به فعالیت دیگر برای بسیاری از بچه ها مشکل است . به جای اینکه صدا بزنید (آرش بیا اینجا) سعی کنید به او هشدار دهید(آرش تا ۵ دقیقه ی دیگه باید بیایی اینجا )دوسه دقیقه بعد (آرش دو دقیقه )سپس(همین الان بیا اینجا )سپس یک دقیقه صبر کنید اگر واکنشی نشان نداد دستش را بگیرید و بگویید ((وقتی صدایت میزنم توقع دارم بیایی )).

 

۴- علاقه ی فرزندانتان به ادامه ی بازی تصدیق کنید .بعد جمله ای محکم بگوییدو حرکتی که باعث اطاعت شود انجام دهید ((مطمئنم دلت می خواست می توانستی تا ابد در استخربمانی اما الان وقت رفتن است حوله ات را بگیر )).

 

۵- برای صدا زدن فرزندتان از یک زنگوله یا ساعت شماطه دار استفاده کنید . به او بگویید وقتی صدای زنگ را شنید باید قبل زا اینکه تا ۵۰ بشمارید به نزد شما بیاید . پس از چند بار آزمایش این روش تنبیهی برای تاخیر در انجام واکنش مناسب از سوی او در نظر بگیرید مثلا از دست دادن دسر .فقط بعنوان هشداری منصفانه از قبل اورا در جریان تنبیه قرار دهید

منبع : niniha

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + شانزده =

در خبرنامه مقالات ما عضو شوید

مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید