موبایل برای کودکان، چه ضرری دارد؟

پرتوهای مضر

تلفن‌های همراه از طریق پرتوهای رادیو پیام‌ها را منتقل می‌کنند. آیا این پرتوها برای کودکان مضر هستند؟ خصوصا که مغز کودکان در حال رشد است و هر گونه عامل خطرناکی می‌تواند مانع از رشد طبیعی آن شود. یکی از تحقیقات صورت گرفته در سال ۲۰۱۱ نشان داد که استفاده از تلفن همراه تاثیر زیادی بر شکل گیری تومورهای مغزی در کودکان و نوجوانان ندارد.

اما آن زمان استفاده از تلفن همراه برای کودکان به این میزان معمول و شایع نبوده است. به همین دلیل است که باید این تحقیقات را مجددا و با توجه به افزایش چشم گیر استفاده کودکان و نوجوانان از این وسیله انجام داد. البته می‌توان خطرات احتمالی این وسیله را از طریق کاهش تماس مستقیم کمتر کرد.

 چه زمانی فرزند شما برای یک تلفن همراه آماده است؟

اگر قصد خرید تلفن همراه برای فرزندتان را دارید، نباید تنها به عدد سن او توجه کنید. بلوغ فکری در هر کودک و نوجوانی در سن خاصی ایجاد می‌شود و نمی توان یک سن خاص را برای همه تعیین کرد. یکی از مهمترین نکاتی که باید پیش از اینکه این وسیله را در اختیار فرزندتان بگذارید به آن توجه کنید، حس مسئولیت پذیری اوست.

کودک یا نوجوان باید در رابطه با آثار و پیامدهای این وسیله اطلاعات کافی داشته باشد و به آثار مخرب آن نیز توجه داشته باشد. والدین دوست دارند فرزندشان هر چه زودتر مستقل شود و تلفن همراه وسیله‌ایست که می‌تواند این میل را برآورده کند. اما پیش از هر چیز، فرهنگ استفاده از این وسیله باید در کودک به وجود آید.

منبع : niniha

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 8 =

در خبرنامه مقالات ما عضو شوید

مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید