مشکل گوارش در کودکان، غذاهای مضر

مواد غذایی خاصی وجود دارند که ممکن است سیستم گوارشی کودک را تحریک کرده و موجب بازگشت اسید معده شوند. مواد غذایی که در طول بازگشت اسید معده بایستی از خوردن آنها خودداری کرد، غذاهای سرخ کردنی است که دارای محتوای روغن بالایی هستند، و از خوردن غذاهای چاق کننده در حد زیاد مانند سیب زمینی بایستی خودداری شود.

 شکلات نیز ممکن است موجب بازگشت اسید معده گردد. با این حال کودکتان را از خوردن شکلات منع نکنید، در عوض حواستان باشد که بیش از حد از آن نخورد. از خوردن مرکبات و آب آنها بایستی حذر کرد به این دلیل که وضعیت را بدتر کرده و موجب افزایش بازگشت اسید معده می‌شوند.

 

مواد غذایی ناسالم یا هله هوله‌هایی مانند، پیتزا، مربا و ژله به قدر کافی وسوسه برانگیزند که کودک شما را فریب دهند، با این حال، این امر به آن بستگی دارد که چگونه کودک خود را به سمت یک زندگی بدون درد و برخورداری از سلامتی سوق داده و اغوا نمایید.

برای فرزند خود یک جدول و برنامه‌ی زمانی قرار داده به گونه‌ای که بتواند وعده‌های غذایی خود را به موقع صرف کند. صرف وعده‌ی غذایی حداقل ۳ ساعت پیش از خواب یک ضرورت است. این امر به دستگاه گوارش زمان کافی جهت هضم محتویات معده را خواهد داد. اگر امکان دارد این تغییرات را برای خود نیز اعمال کنید، تا بدین ترتیب کودک شما احساس نادیده گرفته شدن و رها شدگی نکند.

 به کودک خود کمک کنید درک کند چه مقدار غذا خوردن مناسب است. اگر هرچند وقت یک بار در خوردن زیاده روی کرد، به او خرده نگیرید. با این حال اگر این کار عادت او شده باشد، و کودکتان در حال چاق شدن باشد، بهتر است که جلوی او را در زمان مناسب بگیرید.

 اطمینان حاصل کنید که عادات غذایی سالمی در کودک‌تان پرورش یابد. به او بیاموزید که لازم است غذای خود را به طور پیوسته بجود و بلعیدن آن بدون جویدن درست ممکن است در هضم غذا اشکال ایجاد کند. از او بخواهید زمان کافی برای صرف غذای خود بگذارد.

مواردی که اشاره شد، روشهایی بودند که بایستی به جهت ایجاد تغییر در سلامت کودک خود اتخاذ کنید. بازگشت اسید در کودکان مشکل خیلی جدی و خطرناکی نیست که نتوانید با آن مقابله کنید؛ با این حال در صورت نادیده گرفتن آن در مراحل ابتدایی، این پتانسیل را دارد که به یک مشکل جدی تبدیل شود.

منبع : niniha

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 1 =

در خبرنامه مقالات ما عضو شوید

مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید