مشکل لوزه در کودکان، درمانی دارد؟

سوال:

پسرم ۵ سال سن دارد ولی تقریبا از سن ۳سالگی دچار نوعی عفونت لوزه شده که باعث میشه از راه بینی نتونه نفس بکشه و سرفه های زیادی داره که در هنگام سرماخوردگی بشدت باعث میشه که سرفه کنه و در اصطلاح عمومی ما دچار سیاه سرفه میشه و در طی مراجعات با دکتر انواع داروهای سدیم کلراید قطره بینی ؍اریترومایسین؍آزیرترومایسین؍و از خانواده کوآموکسی کلاو براش دارو مینویسن خوب میشه اما به محض کوچکترین سرماخوردگی سرفه خودش رو نشون میده میترسم ریه هاش آسیب ببینه.اگه راهنمایی بفرمایید ممنون میشم. 

جواب:

تورم لوزه یعنی ضعف ایمنی در کودک در بچه هایی که اختلال تغذیه و غذاهای مضر میخورند . یا شیر و ماست زیاد میخورند دیده میشود. باید اصول شش گانه ی حفظ سلامتی درست بشود یعنی خواب و فعالیت بدنی و تغذیه و … مثل شب زود خوابیدن شب جای سرد نخوابه با شکم پر نخوابه. به صورت نخوابه و هوای سرد ناگهانی استنشاق نکنه بعد استحمام تا دوساعت سر را محکم بستن شبها زیر باد کولر نخوابیدن و عدم مصرف غذاهای مضر و بخصوص آب سرد!!! و ترشی ، فست فود ، شکلات و کاکائو و … و منع مصرف موادی که بخارات تولید می کنند مثل پیاز و سیر و پنیر کهنه و گردو و … کمتر کردن مصرف لبنیات و میوه های سرد در فصول سرد روغن مالی زیر گلو با روغن بابونه روزانه در محل لوزه از بیرون روغن بابونه بمالید شبها موقع خواب و صبح زود یک قاشق مرباخوری عسل آرام آرام لیس بزند اگر عسل با سیاهدانه مخلوط باشد بهتر است. 

دم کرده بابونه خوراکی و غرغره عرق گزنه صبح و شب شبها روغن مرزنجوش یا سیاهدانه توی بینی بریزد شبها روی ملاج قدامی را با روغن کنجد یا روغن بابونه چرب کند بخور بابونه و اسطوخودوس و پونه و ناخنک و اسفند، دم کرده بابونه و اسطوخودوس و پونه و ناخنک روزی سه بار مصرف کردن داروهای تخصصی و حجامت و غیره با نطارت مستقیم متخصص دانشگاهی طب سنتی باید تجویز شود.

اول خر خر کودک بر طرف میشه و کم کم لوزه کوچک میشه برای کاهش سرفه و تنگی نفس شبها پاها را در یک لگن آب گرم قرار بدهید تا یک ربع، بعد در پتو بپیچانید تا در طول شب گرم بماند.

منبع : niniha

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × یک =

در خبرنامه مقالات ما عضو شوید

مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید