عینک طبی برای کودکان، نکات ضروری در انتخابش

اگر کودکتان به هر دلیلی نیاز به استفاده از یک عینک طبی دارد، توجه به برخی نکات برای انتخاب عینک مناسب برای آن‌ها ضروری است!

ممکن است تا زمانی که کودک شما به عینک خود عادت کند، دوره دشواری را بگذرانید. با رعایت برخی نکات در انتخاب فریم مناسب برای کودک خودتان، می‌توانید برخی از مشکلات مربوط به آن را حل کنید. اگر کودکتان به هر دلیلی نیاز به استفاده از عینک طبی دارد ، توجه به برخی نکات برای انتخاب عینک ضروری است.

نکات ضروری در انتخاب عینک کودکان 

۱٫ بگذارید خود کودک عینک خود را انتخاب کند و به او بگویید که چهره جدید او با عینک چقدر زیبا‌تر شده است.

۲٫ در ابتدا هیچ اجباری برای استفاده از عینک برای کودک خود نداشته باشید. اجازه دهید در دوره‌های کوتاه مدت از عینک خود استفاده کند و زمانی که با عینک احساس راحتی کرد، در آن زمان کودکتان را وادار کنید که در هنگام مشاهده تلویزیون و یا مطالعه حتما از عینک استفاده کند.

۳٫ اگر کودکتان عینک خود را استفاده نکرد، او را سر زنش نکنید، اما به‌ خاطر عینک زدن او را تشویق کنید.

۴٫ عینک زدن برای کودک، باید به بخشی از عادت‌های روزانه مثل لباس پوشیدن و یا مسواک زدن تبدیل شود. این کار تنها با تحسین کردن و الگو قرار دادن فردی که کودک او را دوست دارد و او نیز عینک می‌زند، انجام شدنی است.

 

ویژگی‌های عینک کودکان 

انتخاب فریم مناسب برای عینک کودکان

انتخاب فریم مناسب برای عینک کودکان کمی گیج کننده است. اینکه چه نوع فریمی انتخاب کنیم که کودک با آن راحت و باب میلش باشد و جنس مناسبی هم از جهت دوام داشته باشد. ضخامت عدسی‌های تجویز شده، اولین عامل مهم در انتخاب فریم عینک است. بنابراین قبل از شروع بازدید از فریم‌ها با مسئول قسمت فروش مشورت کنید.

اگر عدسی‌های تجویز شده ضخیم هستند، فریم انتخابی باید تا حد امکان کوچک باشد که مسئول قسمت فروش می‌تواند شما را در این مورد که کدام فریم، ضخامت شیشه را کمتر نشان می‌دهد راهنمایی کند.

به کودک خود حق انتخاب دهید و در نظر داشته باشید او از زدن عینکی که دوست ندارد، خودداری خواهد کرد. در ضمن سعی کنید فریم انتخابی خیلی مطابق مد روز نباشد، زیرا در این صورت مجبور خواهید شد برای سال بعد فریم جدیدی تهیه کنید.

فریم‌های عینک کودکان نیز مانند بزرگسالان از دو نوع پلاستکی و فلزی ساخته می‌شوند. بسیاری از سازندگان، فریم‌های کودکان را به سبک بزرگسالان می‌سازند که کودکان نیز این فریم‌ها را دوست دارند.

در گذشته فریم‌های پلاستیکی به علت وزن کم، استحکام زیاد و قیمت ارزان انتخاب مناسبی برای کودکان بود ولی در حال حاضر کارخانه داران فریم‌های فلزی را نیز با همان مشخصات تولید نموده‌اند.

توجه داشته باشید اگر کودک شما به برخی از مواد حساسیت دارد، از مسئول قسمت فروش در مورد اینکه آلیاژ کدام فریم کمتر حساسیت‌زا است، سوال کنید. 

پل بینی مناسب برای عینک کودکان 

از آنجایی که بینی کودکان به رشد کامل خود نرسیده است، یکی از نکات مهم در انتخاب عینک کودکان پل بینی مناسب می‌باشد. فریم‌های فلزی به‌علت داشتن پل بینی قابل تنظیم مناسب‌تر می‌باشند و قرار گرفتن فریم‌های پلاستیکی بر روی بینی کوچک کودکان مشکل‌تر است. اگر پل فریم و بینی کودک متناسب نباشد، به خصوص بعد از نصب شیشه‌های عینک، این عدم تناسب موجب سر خوردن عینک به سمت پایین خواهد شد.

دسته‌های مناسب برای عینک کودک

فریم‌های پشت گوش فنر‌دار که دسته آن‌ها پشت گوش می‌پیچد، گزینه مناسبی برای کودکان نو‌پا هستند و از سر خوردن و افتادن عینک جلوگیری می‌کنند. البته این فریم‌ها در مواردی که عینک خیلی دایمی نیست، مناسب نمی‌باشند.

فریم‌های لولا فنری برای کودکان مناسب است. این لولا‌ها موجب می‌شوند که دسته‌های فریم بدون آسیب دیدن قابلیت خم شدن به سمت خارج را داشته باشد.

عدسی مناسب برای عینک کودکان

عدسی‌های ساخته شده از پلی کربنات برای کودکان بسیار مناسب هستند چرا که فشرده‌ترین و مقاوم‌ترین نوع عدسی‌های پلاستیک می‌باشند. این عدسی‌ها به دلیل سبکی وزن برای شماره‌های بالا نیز گزینه مناسبی هستند. عدسی‌های پلی کربنات دارای لایه ضد خش بوده و از چشم‌ها در برابر اشعه ماورای بنفش محافظت می‌کنند و به علت ایمن بودن برای فعالیت‌های ورزشی کودکان مناسب‌تر هستند.

منبع : niniha

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + نوزده =

در خبرنامه مقالات ما عضو شوید

مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید