درمان کمرویی کودک، شش روش منطقی

بسیاری از پدر و مادرها نگران کم رویی فرزندان خود هستند و ترس از این که این کم رویی تا بزرگسالی با کودکانشان همراه باشید برایشان دردناک است. شما می‌توانید با یکسری از سرگرمی ها، در فرزندتان میتوانید تغییراتی ایجاد کنید و تجربه نقش‌های اجتماعی گوناگونی را به او بدهید و همچنین مهارت‌های اجتماعی و ابراز وجود را در کودکتان رشد دهید. در این مطلب شما را با ۶ درمان کم رویی فرزندان تان آشنا می نماییم.

۱ – تئاتر خانگی

لباس‌های مخصوصی بپوشید و با فرزندتان یک شو را در مقابل تماشاچیان خیالی اجرا کنید. اگر کودکتان مایل باشد می‌توانید از عروسک‌هایش به عنوان تماشاچی استفاده کنید ودر گوشه ای بچینید و برای آنها بازی و سخنرانی کنید یا برای تماشاچیان روی صحنه‌ای مجازی، آواز بخوانید.

۲ – شاگرد و معلم

از کودک خود بخواهید معلم شما شود و هرآنچه را که در کلاس یاد گرفته به شما توضیح دهد یا از او بخواهید به عروسک‌هایش که دانش آموزهای تنبلی هم هستند، درس بدهد. متوجه خواهید شد که او با تصور کردن خودش در موقعیتی قوی و اثرگذار، اعتماد به نفس بیشتری پیدا میکند و به خوبی از پس اجرای نقش برمی‌آید.

۳ – مصاحبه گری

یک میکروفن خیالی جلوی کودکتان بگیرید و با او مصاحبه کنید. نظر او را در مورد اسباب بازیهایش، عروسک هایش یا غذای مورد علاقه‌اش و… بپرسید و تا آنجایی که می‌توانید این مصاحبه را طولانی کنید. با این روش فرزندتان هم طریقه ابراز نظر کردن را یاد میگیرد و هم صحبت کردن مقابل جمع را.

۴ – ظبط صدا

با فرزندتان حرف بزنید یا باهم داستان بخوانید، حتی می توانید نمایشنامه‌ای را اجرا کنید و در همین حین صدایتان را با تلفن همراه ضبط کنید و بعداً باهمدیگر به آن گوش دهید. شنیدن صدای خود به شناخت ضعف‌ها، برطرف کردن آنها و بالا بردن اعتماد به نفس کودک برای صحبت در جمع کمک میکند.

۵ – پانتومیم

یک کلمه ی دلخواه را انتخاب کنید و با اجرای پانتومیم تلاش کنید آن را به دیگر اعضای خانواده بفهمانید. از فرزندتان بخواهید با حرکات دست‌ها و بدن، این مفهوم را انتقال دهد. با این کار، فرزندتان یاد میگیرد که از بدنش برای برقراری ارتباط بهره ببرد و تکنیک های کافی را برای تقویت زبان بدن یاد می‌گیرد.

۶ – تعریف خاطره

در هنگام جمع شدن خانواده، به جای آنکه هر کسی سرگرم کار با گوشی تلفن همراه یا تماشای تلویزیون باشد، به صحبت کردن با هم بپردازید. بهترین روش این است که به تعریف خاطره هایتان بپردازید. هر کدام یکی از خاطرات خاطره انگتان را در جمع تعریف کنید یا اگر خاطره ای به ذهنتان خطور نمی کند، مسابقه شعر خوانی یا قصه خوانی بگذارید.

منبع : niniha

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − سیزده =

در خبرنامه مقالات ما عضو شوید

مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید