دارو دادن به کودکان، اومنیسف چیست؟

اومنیسف با نام تجاری سفدی نیر (cefdinir)، دارویی در یک دسته داروهای شناخته شده به عنوان آنتی بیوتیک سفالوسپورین است. اومنیسف برای درمان عفونت های باکتریایی مانند پنومونی، برونشیت، سینوزیت، لوزه ها و همچنین عفونت های گوش و پوست مورد استفاده قرار می گیرد. اومنیسف باید با احتیاط در کودکان زیر ۶ ماه استفاده شود. در این مطلب به بررسی عوارض جانبی اومنیسف برای کودکان می پردازیم.

اسهال

در هنگام مصرف اومنیسف توسط کودکان ممکن است آنها دچار اسهال شوند. البته این مسئله ممکن است موقتی باشد تا بدن به دارو عادت کند. مصرف این دارو با غذا یا شیر نیز ممکن است به کاهش ناراحتی دستگاه گوارش کمک کند. اسهال می تواند منجر به بثورات پوشک شود. کرم های پوشک محافظ مانند در این زمینه می تواند به محافظت از پوست در برابر سوزش، سایش و بثورات کمک کند.

همچنین اسهال به راحتی می تواند به کمبود آب در کودک منجر شود، بنابراین حفظ مصرف مایعات در این شرایط ضروری است. یک نوشیدنی الکترولیتی مایع می تواند به حفظ کودک در حالت هیدراته کمک کند. اسهال شدید باید قبل از دادن یک دوز دیگر اومنیسف به متخصص اطفال، اطلاع داده شود.

بثورات پوستی

بثورات پوستی یکی دیگر از عوارض جانبی اومنیسف برای کودکان است. هرگونه پثورات پوستی در هنگام مصرف اومنیسف باید به پزشک متخصص اطفال اطلاع داده شود. اگر این بثورات خفیف باشد؛ پزشک ممکن است کرم آنتی هیستامین یا تسکین دهنده ناراحتی را در نظر بگیرد. اما اگر بثورات همراه با کهیر، تنفس دشوار یا تورم زبان یا گلو باشد؛ ممکن است نشانه ای از واکنش جدی بوده که نیازمند کمک های اورژانسی است.

تهوع و کاهش اشتها

وبسایت Drugs گزارش می دهد که کودکان مصرف کننده اومنیسف ممکن است تهوع را تجربه کنند. تهوع می تواند به کاهش اشتها نیز منجر شود. والدین و پرستاران کودک می توانند وعده های غذایی کوچکتر و پر تعدادتر را در طول روز برای اطمینان از مصرف کالری مناسب استفاده کنند. همچنین مکمل تغذیه ای ممکن است برای یک کودک که نمی تواند به دلیل تهوع به طور معمول غذا بخورد؛ می تواند مفید باشد. در نهایت متخصص اطفال باید در مورد حالت تهوع و از دست رفتن اشتهای کودک مطلع شود.

عفونت واژن

دختربچه ها ممکن است در هنگام مصرف اومنیسف دچار عفونت واژن شوند. آنتی بیوتیک ها می توانند فلور (باکتری خوب) بدن را از بین ببرند و محیطی را ایجاد می کنند که به رشد بیش از حد مخمر منجر شود.

علائم عفونت واژن شامل قرمزی واژن، سوزش، درد و ترشحات سفید رنگ است. یک دختر جوان که این علائم را تجربه می کند باید توسط پزشک خود مورد ارزیابی قرار گیرد. در این زمینه احتمالا پزشک داروهایی را برای درمان عفونت توصیه می کند.

منبع : niniha

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 16 =

در خبرنامه مقالات ما عضو شوید

مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید