خواب راحت برای کودکان، نکات درگوشی

ایسنا: کودکان و خردسالان برای این‌ که در وضعیت مناسب سلامت جسمی و روانی باشند به خواب شبانه نسبتا زیادی احتیاج دارند اما معمولا والدین برای دستیابی به این هدف با کودکان خود دچار چالش می‌شوند.

کارشناسان موسسه ملی خواب در آمریکا در همین رابطه چند توصیه مفید دارند که با بکارگیری آنها می‌توانید به کودکتان کمک کنید راحت‌تر بخوابد.

 این کارشناسان توصیه می‌کنند:

– تا جایی که ممکن است مطمئن شوید که کودکان هر شب سر ساعت مشخص به رختخواب می‌‌روند و صبح‌ها نیز هر روز در یک ساعت مشخص از خواب بیدار می‌شوند. حتی برای دستیابی به این هدف می‌توانید خودتان نیز حتی‌المقدور این شیوه خوابیدن را رعایت کنید تا الگوی مناسبی برای کودکتان باشید.

– در وقت خواب از همان سنین خردسالی و نوزادی برای کودک خود محدودیت‌ها و مقرراتی را تعیین کنید و وقتی بزرگتر شد، دلایل این محدودیت‌ها را با حوصله برای او شرح دهید. برای مثال از یک ساعت مشخص تماشای تلویزیون را ممنوع کنید و یا از کودک خود بخواهید حتما در اتاق خواب خودش بخوابد.

– کودک خود را تشویق کنید که با یک وسیله راحت مثل یک پتوی نرم و راحت و یا یک عروسک پشمالوی کوچک بخوابد.

– اتاق خواب کودکتان باید نسبتا خنک، تاریک و کاملا ساکت باشد و همچنین نباید هیچ وسیله محرک مانند تلویزیون داخل اتاق خواب کودک‌تان باشد.

 

 

منبع : niniha

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − هشت =

در خبرنامه مقالات ما عضو شوید

مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید