خرید اسباب بازی برای کودک، بهترین ها را بشناسید

آفتاب: بسیاری از کودکان در اوایل دوران کودکی دوستان رویایی و خیالی را برای خود دارند که در بازیهای شان آنها را سهیم و حتی مدت های طولانی با آنان صحبت می کنند.

با انتخاب اسباب بازیهای مناسب، خلاقیت را در کودکان برانگیزید

بیشتر والدین از وجود چنین مساله یی در کودکان شان احساس نگرانی کرده و می ترسند که مبادا فرزندشان دچار اختلالات روانی شده باشد ولی این حالت جزیی از مراحل رشد کودک به حساب می آید.

بسیاری از کودکان در اوایل دوران کودکی دوستان رویایی و خیالی را برای خود دارند که در بازیهای شان آنها را سهیم و حتی مدت های طولانی با آنان صحبت می کنند.

دکتر فدایی روانشناس کودک در این زمینه یم گوید:” به طور قطع اگر کودکان به جای دوستان خیالی با عروسک و اسباب بازی دگری صحبت کنند والدین آنقدر احساس نگرانی نمی کنند ولی داشتن دوستان خیالی که کودکان در طول روز با آنها درددل می کنند برای آنان با ارزش است به شکلی که حتی کودکان اغلب ،مشکلات و مسائلی که باعث ناراحتی شان شده است را با انان در میان می گذارند.

 این حالت در طی زمان رشد، به خصوص زمانی که تکلم و صحبت کردن در آنان شکل گرفته است ،برای برقراری ارتباط و بیان احساسات کودک به وجود می آید و هیچ جای نگرانی برای والدین وجود ندارد زیرا بچه ها به مرور زمان این مرحله را پشت سر گذاشته و دوستان واقعی را برای خود برمی گزینند.

دکتر فدایی می گوید:” اما به طور کلی بعضی از بچه ها بیشتر ترجیح می دهند که به تنهایی بازی کنند و کمتر با بچه های دیگر گرم می گیرند که باید چنین کودکانی را به ایجاد ارتباط با کودکان دیگر تشویق کرد تا در این زمینه به رشد اجتماعی شان کمک شود.“

همیشه همه بچه ها از چیزهایی که در اطرافشان می بینند بریا بازی و سرگرمی خود استفاده می کنند اما آنچه در این زمینه از اهمیت ویژه ای برخوردارست نوع و انتخاب اسباب بازیهایی است که بریا کودکان در نظر گرفته می شود زیرا ممکن است بعضی از اسباب بازیهای خریداری شده به نظر والدین جالب باشد اما جذابیت چندانی برای کودکان نداشته باشد.

پس بنابراین می توان اسباب بازیهایی را برای کودکان انتخاب کرد که ضمن داشتن دوام،استقامت ،ایمنی و جنبه تفریحی ،آنان را به خلاقیت و ابتکار برای ساخت دنیای متفاوت ولی به همان اندازه واقعی شان کمک کند.

اسباب بازیهای مناسب برای کودکان

اسباب بازیهای سرگرم کننده و آموزشی مثل کارتهای رنگارنگ،مهره و کتابهای آموزشی برای شناخت اعداد ،حروف و کلمات

اسباب بازیهای موزیکال که دارای صدای ملایم باشد بریا کودکان لذتبخش است زیرا باعث شور و نشاط در آنان می شود.

عروسکهای پارچه یی و نرم در اندازه های کوچک و بزرگ برای کودکان جالب هستند و حتی برای مدت های طولانی آنان را به عنوان همدم و همراه بریا خود نگهداری می کنند و این گونه اسباب بازیها باعث رشد قدرت تکلم در کودکان می شود.

خمیر بازی که خلاقیت را در بچه ها برمی انگیزد و آنان را برای ساختن اشکال مختلف کمک می کند پازل که به کودکان کمک می کند تا بریا چیدن دقیق آنها تلاش کنند. لگو و مکعب های ساختمان سازی به قدرت هماهنگی و یافتن مهارت بیشتر در استفاده از دست ها به کودک کمک می کند.

استفاده از مواد رنگی ،ماژیک و مداد شمعی برای نوشتن و نقاشی کردن

منبع : niniha

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 3 =

در خبرنامه مقالات ما عضو شوید

مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید