تغذیه کودکان در سنین مدرسه، اهمیت آن در چیست؟

تغذیه کودکان یکی از بزرگترین دغدغه ها و مشکلات هر مادری هست که فرزندش مدرسه میره. این که برای رشد بهترش چه غذایی خوبه و برای وعده های مدرسه و بعد مدرسه چه مواد غذایی مناسب تره که باید تهیه بشه تا هم میزان یادگیری کودک بالا بره و هم نیاز روزانه به مواد غذایی برای رشد بدنش تامین بشه. از طرفی معضل بزرگ چاقی کودکان در دهه گذشته خیلی زیاد شده و قطعا خطری که میتونه برای کودک ایجاد کنه خیلی بیشتر از لاغری و ضعفه. تغذیه کودک در سنین مدرسه از اهمیت زیادی برخورداره که در این مطلب راجع به اون نکاتی رو در اختیارتون میذارم.

تغذیه کودکان در سنین رشد

کودکان در سنین مدرسه و اوایل نوجوانی با استقلال عملی بیشتری غذای دریافتی خودشون رو انتخاب میکنن. بنابراین به کمک نامحسوس و انرژی بیشتری از سمت مادر نیاز دارن. و گذشته از سن و سال، درک اهمیت در داشتن تغذیه سالم و به دنبالش وزن مطلوب برای حفظ سلامت در دوران بلوغ از اصول تغذیه ای این دورانه.

تغذیه کودکان در سنین مدرسه

کودکان در سنین مدرسه، دوران کوردکی خود را پشت سر گذاشته اند. اما هنوز به دوران نوجوانی وارد نشده اند. آنان در این سنین به تدریج به صرف غذاهای بیرون از منزل علاقه پیدا میکنن و کمتر به غذاهای خانگی تمایل نشون میدن. از طرفی سرعت رشدشون در این سن زیاد میشه و طبیعتا نیاز به مواد غذایی براشون بیشتر میشه. کودکی که از رژیم غذایی مناسب برخورداره، دارای قابلیت یادگیری، انرژی، اعتماد به نفس بالا و بنیه بهتریست. رعایت الگوهای مناسب تغذیه و انجام تمرین های منظم ورزشی، به کسب بنیه خوب کمک زیادی میکنه. کالری مورد نیاز کودکان در این سنین به شدت متفاوت بوده و به آهنگ رشد، میزان تحرک و جثه اونا بستگی داره. اما بیشتر اونا روزانه به ۱۰۰۰ تا ۲۲۰۰۰ کالری نیاز دارن. جدول زیر میزان مورد نیاز اونا از هر کدوم گروه های غذایی رو نشان میده:

منبع : niniha

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + دو =

در خبرنامه مقالات ما عضو شوید

مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید