تشویق کودک به غذا خوردن، ترفندهای فوق العاده

وقتی کودکان از هر نوع غذایی مصرف نمی‌کنند و فقط به خوردن چند خوراکی خاص تمایل نشان می‌دهند یا در برابر غذاهای جدید واکنش منفی نشان داده و مدام غذاهای همیشگی خود را می‌خواهند و در عین حال از غذاهای ناسالم و هله هوله‌ها استقبال می‌کنند، والدین خود را بسیار نگران می‌کنند و آنها نمی‌دانند چگونه باید این شرایط را مدیریت کنند. محققان و روانشناسان دانشگاه لافبورو انگلستان، روش‌های مناسبی برای برخورد با این وضعیت پیشنهاد داده‌اند.

به گزارش دیلی میل، معمولا ترفندهایی که والدین برای تشویق کودکان به خوردن غذاهای سالم به کار می برند، چندان کارآمد نیست و حتی وضعیت را بدتر می‌کنند. اما روانشناسان دانشگاه لافبورو انگلستان، در بررسی‌های خود به شش روش آسان دست یافته‌اند که به وسیله آن می‌توان کودکان بد غذا را به خوردن غذای‌جدید و سالم تشویق کرد، به طوری که از خوردن انواع غذاها لذت نیز ببرند.

این محققان توصیه می‌کنند که،

۱- والدین کودکان را به خوردن سبزیجاتی که دوست ندارند، مجبور نکنند. این کار باعث می‌شود که آنها بعدها هرگز غذای جدیدی را امتحان نکنند.

۲- تا جای ممکن هنگام غذا‌خوردن، تمام اعضای‌خانواده به دور هم جمع شوند. کودکان وقتی دیگران را در حال خوردن غذایی جدید می بینند، به خوردن آن تشویق می‌شوند.

۳- اندازه غذای کودک مناسب او باشد و والدین نباید او را به پرخوری مجبور کنند.

۴- هر زمان کودک، غذای جدیدی را امتحان کرد، باید بلافاصله از او تمجید شود. حتی اگر او فقط ذره‌ای از غذا را خورده باشد.

۵- خوراکی‌های ناسالم را باید از جلوی چشم کودکان دور نگهداشت.

۶- همچنین نباید خیلی خشک و غیرقابل انعطاف بود. گاهی اوقات، به ویژه هنگام جشن‌ها، می‌توان در کنار غذاهای سالم، برخی از هله‌ هوله‌ها را در اختیار کودکان گذاشت.

والدین با پیروی از این چند روش ساده، به راحتی می‌توانند رژیم غذایی کودکان خود را بهبود بخشیده و آنها را به خوردن غذاهای سالم عادت دهند.

منبع : niniha

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × پنج =

در خبرنامه مقالات ما عضو شوید

مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید