بازی های کامپیوتری برای کودکان، چه تاثیراتی دارند؟

ایسنا: تیمی از پژوهشگران بریتانیایی عقیده دارند که بر خلاف نتیجه گیرهای گذشته، بازی‌های فکری کامپیوتری نقشی در افزایش قدرت شناختی کودکان ندارند.

نتایج این پژوهش که توسط انجمن تحقیقات پزشکی بریتانیا به عمل آمد، بیانگر این واقعیت بود که نقش این گونه بازیها در خصوص افزایش قدرت استدلال، به خاطر سپردن، طرح و برنامه ریزی و تجزیه و تحلیل‌های بصری و به طور کلی افزایش تواناییهای ذهنی ناچیز است.

این پژوهشگران بر آنند که حتی در افرادی که بیشترین فعالیت را در خصوص این گونه بازیها دارند باز هم پیشرفتی از لحاظ شناخت ذهنی حاصل نخواهد شد.

بازی های کامپیوتری، نقشی در افزایش شناخت ذهنی ندارد

آنان تاکید دارند که در این میان هدف از انجام این گونه بازیهاست که اهمیت دارد؛ اگر فردی قصد دارد از این طریق تنها لذت و هیجان را تجربه کند مشکلی پیش نمی آید، اما اگر می خواهد از این طریق IQ یا عملکرد ذهنی خود را تقویت کند به بی راهه رفته است.

این نتیجه گیری با انجام آزمایش بر روی سه گروه به عمل آمد، گروهی که به انجام بازیهای استدلالی و حل المسائلی پرداختند، دومین گروه بر بازیهای مربوط به افزایش قدرت توجه، حافظه، ریاضی و ظرفیتهای بصری متمرکز شدند و گروه سوم هم بدون انجام هیچ گونه بازی رایانه ای تنها به جستجو در وب می پرداختند.

در نهایت از تمامی گروهها تستهای شناختی به عمل آمد که به یک نتیجه ساده و شفاف منتهی شد؛ بازیها هیچگونه تاثیری بر قدرت مغزی ندارند.

منبع : niniha

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − پنج =

در خبرنامه مقالات ما عضو شوید

مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید