اهمیت تئاتر برای کودکان

فارس: یک نویسنده و کارگردان تئاتر کودک با اشاره به اینکه تئاتر کودک به اندازه تئاتر بزرگسالان دارای اهمیت است، گفت: برخی بازیگران بزرگسال ایفای نقش در نمایش‌های کودک و نوجوان را پس‌رفت می‌دانند.

برخی بازیگران ایفای نقش در تئاتر کودک را پس‌رفت می‌پندارند

سورن اوسن نویسنده و کارگردان دانمارکی تئاتر کودک و نوجوان اظهار داشت: در جامعه‌ای همچون دانمارک کودکان را در حکم یک تماشاگر بزرگسال قلمداد می‌کنند و به همین دلیل بازیگران بزرگسال برای آنها نمایش‌هایی را اجرا می‌کنند.

وی افزود: گاهی اوقات بازیگران بزرگسال بازی در نمایش‌های کودک و نوجوان را پس‌رفت می‌دانند و این مشکلی است که عموما در این بخش از تئاتر وجود دارد در حالی که اگر تئاتر کودک به اندازه تئاتر بزرگسال جدی گرفته شود موجب پیشرفت آن خواهد شد.

این نویسنده و کارگردان تئاتر کودک و نوجوان بیان داشت: در تئاتر کودک مخاطبان با آثار شکسپیر و تئاتر یونان باستان آشنایی ندارند به همین دلیل نمی‌توان ارجاعاتی را در تئاتر کودک به این نوع آثار انجام داد بنابراین در این نوع از تئاتر به دلیل برخی محدودیت‌ها اهداف به صورت صریح و ساده توأم با مفاهیم قابل درک ارائه می‌شود.

سورن اوسن در پایان خاطر نشان کرد: مسائل و مشکلات مرتبط با تئاتر کودک و نوجوان در جوامع مختلف متفاوت است به طور مثال در دانمارک فارغ از مشکلات مالی یکسری مسائل عرفی و شرعی وجود دارد که گاهی اوقات برای پرهیز از اشاره مستقیم به آنها باید از شیوه‌های پیچیده‌ای استفاده کرد که موجب گم شدن موضوع اصلی می‌شود.

سورن اوسن بازیگر، نویسنده و کارگردان تئاتر کودک و نوجوان است که حدود ۳۰ سال است که در این حوزه فعالیت می‌کند. شیوه اجرایی گروه او به صورت کاملا ابداعی بوده و در هجدهمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان از این کارگردان دانمارکی ۲ اثر «اسپاگتی» و «سه شگفت‌انگیز» به روی صحنه برود.

منبع : niniha

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + سه =

در خبرنامه مقالات ما عضو شوید

مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید