استفاده کودکان از موبایل، چگونه مدیریت کنیم؟

چگونه کودکانی که تلفن همراه دارند را مدیریت کنیم؟

اگر فرزند شما تلفن همراه دارد، آیا شما به عنوان پدر یا مادر باید آن را کنترل کنید؟ پاسخ مثبت است! درست است که کودک تلفن همراه را جزئی از دارایی شخصی خود می‌داند، اما شما باید به او توضیح دهید که از این وسیله باید به درستی و با آگاهی استفاده شود و شما می‌خواهید مطمئن شوید که او این نکته را رعایت می‌کند.

همچنین همیشه فرزندتان را از خطرات برقراری ارتباط با افراد ناشناس آگاه کنید و از آنها بخواهید در صورت دریافت هر گونه پیام مشکوک، سریعا شما را مطلع کند. ما به شما توصیه می‌کنیم اگر هنوز برای فرزندتان تلفن همراه نخریده‌اید ولی قصد آن را دارید، یک تلفن همراه ساده برای او تهیه کنید. تلفنی که اصطلاحا هوشمند نباشد. اگر فرزندتان اعتراض کرد، به او توضیح دهید که تلفن همراه ساده نیاز شما را برای برقراری ارتباط برطرف می‌سازد و این وسیله یک ابزار است نه یک اسباب بازی.

اگر برای فرزندتان حدودی را تعیین کرده‌اید، خودتان نیز باید این حدود را رعایت کنید. برای مثال اگر دوست ندارید فرزندتان هنگام صرف غذا به دوست خود پیامک دهد یا پیش از خواب تلفن همراه خود را خاموش کند، خود شما نیز باید این موارد را رعایت کنید. فراموش نکنید که شما بزرگترین الگوی فرزندتان هستید و بهترین راه آموزش، رفتار است.

منبع : niniha

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 6 =

در خبرنامه مقالات ما عضو شوید

مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید