اختلال در خواب کودکان، ناشی از چیست؟

 ایجاد اختلال در خواب

اگر فرزند شما تلفن همراه شخصی داشته باشد، به احتمال خیلی زیاد پیش از خواب و در رختخواب مشغول کار با آن خواهد بود. به نظر شما، آیا چنین کودک یا نوجوانی می‌تواند شب سر ساعت مقرر بخوابد یا حواس او به تلفن همراهش و انتقال و دریافت پیام از دوستانش خواهد بود؟

بسیاری از متخصصان و محققان با انجام آزمایشات مختلف به این نتیجه رسیده‌اند که تلفن‌های همراه، خصوصا تلفن‌هایی که امکانات بیشتر و پیچیده‌تری دارند، باعث ایجاد اختلال در خواب کودک می‌شوند. خواب یکی از ضرورت‌های غیر قابل انکار برای رشد کامل کودکان است. اگر فرزندتان دارای تلفن همراه است، باید در این رابطه برای او قواعد مشخصی ایجاد کنید.

 اتلاف وقت

بسیاری از تلفن‌های همراه امروزی، «هوشمند» هستند. تفاوت اصلی تلفن‌های هوشمند با تلفن‌های عادی، قابلیت‌های بیشتر آنهاست به گونه‌ای که می‌تواند تلفن همراه را یک رایانه جیبی و همراه محسوب کرد. این نوع تلفن‌ها تنها برای برقراری تماس تلفنی یا انتقال پیامک مورد استفاده قرار نمی گیرند بلکه قابلیت‌هایی نظیر اتصال به اینترنت، بازی، پخش فیلم و موسیقی، اتصال به شبکه‌های اجتماعی و… نیز در آنها وجود دارد.

هر یک از این قابلیت‌ها، با تمام جذابیت خود، می‌تواند بخش عمده‌ای از وقت یک کودک یا نوجوان را به خود اختصاص دهد. این موضوع، برای کودکان و نوجوانان، خصوصا در فصولی که به مدرسه می‌روند، می‌تواند خطرناک باشد.

منبع : niniha

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 1 =

در خبرنامه مقالات ما عضو شوید

مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید