آموزش صحیح به کودکان، یه کتاب خوب

کتاب «تی تی نار» اثری داستانی از افسانه شعبان‌ نژاد برای کودکان است که با تصویرگری بهاره علیجانی از سوی نشر لوپه‌ تو منتشر شده است.

«تی تی نار» داستانی تخیلی درباره دختر بچه‌ای به همین نام است که در اثر سانحه تصادف؛ پاهایش شکسته و در خانه می‌ماند. ورود یک عروسک خرسی به خانه‌شان، اتفاقات بعدی را در پی خواهد داشت. در این کتاب؛ حس همدردی بین کودکانی که بیمار هستند به چشم می‌خورد و تی تی نار سعی می‌کند که کودکان بیمار دیگر را نیز شاد کند.

مطالعه این کتاب سبب افزایش حس نوع‌ دوستی و همدردی در کودکان می‌شود و آن‌ها را تشویق می‌کند به دیگران کمک کنند و بی‌تفاوت از کنارشان رد نشوند.

افسانه شعبان‌ نژاد، شاعر، نویسنده کتاب‌های کودک و نوجوان، در سال ۱۳۴۲، در شهداد از توابع کرمان به دنیا آمد. وی فعالیت‌های هنری خود را در ۱۸ سالگی و با چاپ اولین مجموعه داستان‌اش برای نوجوانان با نام «نه من نمی‌ترسم» آغاز کرد. شعبان‌نژاد نزدیک به ۱۳۰ اثر در زمینه شعر، قصه و رمان به چاپ رسانده است که از آن میان حدود ۴۰ اثر توانسته‌اند جوایزی از جشنواره‌های مختلف هنری و ادبی دریافت کنند.

شعبان‌نژاد آثار زیادی را در کارنامه‌ خود دارد. از آن جمله می‌توان به «آشناى غنچه ها»، «باغ هزار دخترون»، «بابا و باران»، «جشن گنجشک‌ها»، «یک آسمون، دو آسمون»، «کلاغه کجاست؟ روى درخت»، «خانم چمن و درخت زردآلو»، «شیشه آواز»، «النگوهاى قرمز»، «یار پنهان»، «دختر کدو تنبل»، «باغ فرشته‌ها»، «بهار گمشده»، «صداى صنوبر» و «زنبور و سیب قرمز» اشاره کرد.

نشر لوپه‌تو، کتاب «تی تی نار» را با شمارگان هزار نسخه و قیمت ۹۰ هزار ریال منتشر شده است.

منبع : niniha

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + هفت =

در خبرنامه مقالات ما عضو شوید

مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید